Ką reikia parengti prieš pradedant ieškoti rangovo?

default-image

11 Lie Ką reikia parengti prieš pradedant ieškoti rangovo?

  1. Kuo tiksliau parengti pageidavimų darbų sąrašą, kad po to nebūtų netikėtų papildomų išlaidų dėl nenumatytų darbų.
  2. Paruošti patalpų planus bei duomenis apie patalpų aukštį.
  3. Jei statomas namas, būtini ne tik architektūriniai brėžiniai, bet ir maksimalus kiekis duomenų apie suprojektuotus konstrukcinius sprendinius. Svarbi objekto vieta, nes galima tiksliai įvertinti medžiagų pristatymo kaštus.
  4. Kad visi rangovai vienodai paskaičiuotų darbų kaštus, prieš tai tikslinga paruošti darbų žiniaraščius.
  5. Dažnai prašoma atsiųsti detalią sąmatą paštu – tai viena iš daromų klaidų. Detalios sąmatos paruošimas reikalauja nemažai laiko sąnaudų, todėl paprašykite, kad susitikimo metu rangovas galėtų parodyti ją ir pateikti paaiškinimus.
  6. Dažniausiai daroma klaida, kai klausiama kvadratinio metro kainos. Tokiu atveju neįmanoma įvertinti visų niuansų darbams atlikti. Pigiausia kvadrato kaina nėra pigiausio remonto garantas!
  7. Rekomenduotina susitikti ir pabendrauti su kiekvienu kandidatu, tokiu būdu jus galėsite daugiau sužinoti apie rangovus ir susidaryti pilnesnį vaizdą, bei objekto apžiūros metu bus lengviau įvertinti rangovo kvalifikaciją.
  8. Dažnai bandoma sutaupyti samdant atskirus meistrus atskiriems darbams, bet dažnas atvejis kai susiduriama su problema, kad atlikus darbą ir jums atsiskaičius kviečiamas kitas meistras, kuris nurodo trūkumus, už kurių pašalinimą reikalauja papildomo užmokesčio. Samdant komandą, kuri atliks visus darbus, Jūs tikrai išvengsite ginčių dėl jau atliktų darbų, bei papildomų išlaidų, jei visgi reiks kažką taisyti.